چکمه ایران توافق آمریکا ایرانی اقتصادی

چکمه: ایران توافق آمریکا ایرانی اقتصادی تحریم ها لغو تحریم کنگره آمریکا دستاوردهای برجام

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی لیست خریداران روی میز ، بالاترین خریدار سکه، پادوی یک شرکت است

رئیس کل شرکت مالیاتی گفت: فهرست ۵۰ نفر اول خریدار سکه از بانک مرکزی دریافت شد که مشخص شده است بالاترین خریدار سکه پادو و کارگر یک شرکت است. 

لیست خریداران روی میز ، بالاترین خریدار سکه، پادوی یک شرکت است

بالاترین خریدار سکه، پادوی یک شرکت است/لیست خریداران روی میز

عبارات مهم : مالیات

رئیس کل شرکت مالیاتی گفت: فهرست ۵۰ نفر اول خریدار سکه از بانک مرکزی دریافت شد که مشخص شده است بالاترین خریدار سکه پادو و کارگر یک شرکت هست.

به گزارش صداوسیما، سید کامل تقوی نژاد در برنامه گفتگوی خاص خبری با بیان اینکه، امسال ۴ میلیون و ۸۶۳ هزار اظهارنامه مالیاتی دریافت کردیم گفت: ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار اظهارنامه از این تعداد مربوط به مشاغل و ماشین هست.

وی گفت: از مجموع اظهارنامه های مالیاتی دریافت شده، ۲۸۰ هزار اظهارنامه حقوقی و ۴۳۰ هزار اظهارنامه مربوط به املاک اجاره ای و مستغلات هست.

لیست خریداران روی میز ، بالاترین خریدار سکه، پادوی یک شرکت است

تقوی نژاد جهت گیری شرکت امور مالیاتی کشور را تعامل و ارتباط با مؤدیان اعلام کرد و افزود: با یک میلیون و ۷۰۰ هزار مؤدی در بخش اسناد توافق کردیم تا مالیات آنها در سال ۹۶ پنج درصد نسبت به عملکرد سال ۹۵ آنها زیاد کردن یابد.

وی گفت: پارسال یک میلیون و ۳۰۰ هزار برگ مالیاتی به شکل واقعی به اصناف ارائه کردیم.

رئیس کل شرکت مالیاتی گفت: فهرست ۵۰ نفر اول خریدار سکه از بانک مرکزی دریافت شد که مشخص شده است بالاترین خریدار سکه پادو و کارگر یک شرکت است. 

تقوی نژاد افزود: در حمایت از تولید ملی ضرایب مالیاتی ۹۵ درصد بخش تولید را کم کردن دادیم بخشودگی جرایم مالیاتی را تمدید و بدهی ها را تقسیط کردیم و در برابر ضرایب مالیاتی کالاهای وارداتی را زیاد کردن دادیم.

وی گفت: هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به صادرکنندگان کالا استرداد داشتیم.

تقوی نژاد تصریح کرد: پارسال و امسال قیمت های مالیاتی زیاد کردن نیافته است لیکن بنابر فشارآوردن بر مؤدیان مالیاتی نداریم و رویکردمان استفاده از منابعی است که تاکنون در خدمت نظام اقتصادی کشور نبود.

لیست خریداران روی میز ، بالاترین خریدار سکه، پادوی یک شرکت است

وی مالیات بر ارزش افزوده را کاملاً براق و و روشن دانست و افزود: در ۱۶۰ کشور دنیا همچون کشور عزیزمان ایران مالیات بر ارزش افزوده از حلقه های متفاوت و صورتحساب ها دریافت می شود.

تقوی نژاد گفت: ۴ هزار شرکت صوری را کشف کردیم و این نشان می دهد که عده ای در حال سوء استفاده هستند.

رئیس کل شرکت مالیاتی گفت: فهرست ۵۰ نفر اول خریدار سکه از بانک مرکزی دریافت شد که مشخص شده است بالاترین خریدار سکه پادو و کارگر یک شرکت است. 

رئیس کل شرکت امور مالیاتی کشور گفت: پارسال یک میلیون و ۳۰۰ هزار مودی تازه را شناسایی کردیم که از این تعداد تاکنون جهت ۷۰۰ هزار نفر مودی، پرونده مالیاتی تشکیل شده است هست.

سید کامل تقوی نژاد در ادامه سخنان خود در برنامه گفتگوی خاص خبری شنبه شب با بیان اینکه تلاش ما براین است که با مدیران، تعامل شود، افزود: در یک سال و نیم گذشته بیش از ۶۵ هزار مدیر را که مسئله و بدهی مالیاتی داشتند تعیین وظیفه و از آنها برطرف محدودیت کردیم.

لیست خریداران روی میز ، بالاترین خریدار سکه، پادوی یک شرکت است

وی ادامه داد: از بنگاه و واحدی که زیان کرده باشد مالیات دریافت نمی شود بلکه از بنگاهی که سود کرده مالیات دریافت می شود.

تقوی نژاد راجع به سامانه طرح جامع مالیاتی با بیان اینکه این سامانه ، بومی شده است هست، گفت: در پیشرفته ترین کشورها حداکثر ۹۸ درصد اظهارنامه مالیاتی ، الکترونیکی دریافت می شود در حالی که در کشور ما ،​امسال در سامانه طرح جامع مالیاتی ، ۱۰۰ درصد اظهار نامه ها الکترونیکی دریافت شد و این رکورد جهانی هست.

وی تاکید کرد: نشانه های طرح جامع مالیاتی، محقق شده است است.

بالاترین خریدار سکه پادوی شرکت است

تقوی نژاد با اشاره به اینکه یکی از مقامات بانک مرکزی فهرست ۵۰ نفر اول خریدار سکه را به ما اعلام کرده هست، ​گفت: همه اینها شناسایی شدند و بالاترین خریدار سکه به تعداد ۳۸ هزار و ۲۰۰ سکه، جوان متولد سال ۱۳۶۵ پادو و کارگر یک شرکت است که تنها اظهار نامه مالیاتی او بیمه نامه اتومبیل پراید بود.

رئیس کل شرکت امور مالیاتی افزود: یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون رکورد اطلاعات داریم که هر رکورد مشمول بر بیش از هزار رقم اطلاعات و در سامانه شرکت امور مالیاتی کشور موجود هست.

وی راجع به فرارهای مالیاتی گفت: تاکنون با شناسایی ۶۰۵ نفر مودی در کشور که تراکنش های سنگین مشکوک داشتند ۸ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان مالیات را مطالبه کردیم .

تقوی نژاد افزود: از کسانی که اطلاعات ناقص دادند قبلاً​ ۴ هزار و ۲۴۰ میلیارد تومان مالیات ابراز کردند ولی از محل بررسی مجدد، رقم واقعی ۹ هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان بود یعنی حدود ۵ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی بود که اخذ شد.

تقوی نژاد گفت: بعضی شرکت ها به خاص شرکت هایی که از طریق بورس کالا در مناطق آزاد خرید و فروش می کردند و اطلاعات دقیق نمی دادند حدود سه هزار میلیارد تومان مطالبه مالیات و جریمه انجام دادیم.

وی افزود: از محل شناسایی کسانی که کارت های بازرگانی غیر را گرفته بودند با همکاری قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و بقیه دستگاه ها ۶ هزار و ۲۴۸ نفر را شناسایی کردیم و نخستین بار از محل شناسایی افراد مهم در این زمینه ۴ هزار میلیارد تومان مالیات گرفتیم.

تقوی نژاد اضافه کرد: حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان در سال گذشته و سه ماه امسال از طریق فرار مالیاتی برگ تشخیص مالیات صادر کردیم و این رکورد تاریخی بود.

وی با بیان اینکه کارگروه خاص تشکیل دادیم که هفته ای ۲ بار تشکیل جلسه می دهد،گفت: اطلاعات ۲۲ شرکت واردکننده ماشین را کسب کردیم که مجموع پرداخت مالیات آنها در سال های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۴، پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود ولی تا الان ۸۳۰ میلیارد تومان از آن ها مالیات گرفتیم.

رئیس کل شرکت امور مالیاتی کشور افزود: ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار رکورد اطلاعات مربوط به ارز ، سکه و طلا اخذ کردیم.

تقوی نژاد راجع به مالیات بر عایدی سرمایه گفت: این نوع مالیات یکی از ابزارهای مالیاتی مدرن است و زیرساخت های آن باید ایجاد شود و اکنون زیرساخت های مورد نیاز فراهم است و باید این عنوان مطرح شود.

وی راجع به مالیات بر منزل های خالی هم گفت: در قانون حکمی وجود دارد مبنی بر اینکه وزارت مسکن باید سامانه اسکان و املاک را در کشور راه اندازی کند و نسبت به شناسایی منزل های خالی اقدام و به شرکت امورمالیاتی اعلام کند.

تقوی نژاد ادامه داد: بارها با وزارت راه و شهرسازی مکاتبه کردیم اقداماتی را انجام دادند ولی کافی نیست و اکنون معطل این سامانه هستیم.

وی در باره صندوق های مکانیزه فروش هم گفت: دولت لایحه ای را در اسفند سال ۱۳۹۵ در این باره تهیه کرد و در اختیار مجلس گذاشت که بحث آن در کمیسیون به آخر رسید و در نوبت طرح در صحن علنی مجلس هست.

رئیس کل شرکت امور مالیاتی کشور با اشاره به اینکه در این باره استانداردهای سخت افزاری و نرم افزاری و نحوه تهیه صورت حساب را تهیه کرد ه ایم، افزود: ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه پوز فروشگاهی داریم که در این زمینه می تواند کمک کند.

واژه های کلیدی: مالیات | میلیون | دریافت | شناسایی | فرار مالیاتی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs