چکمه ایران توافق آمریکا ایرانی اقتصادی

چکمه: ایران توافق آمریکا ایرانی اقتصادی تحریم ها لغو تحریم کنگره آمریکا دستاوردهای برجام

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی دیدار محرمانه کری با ظریف، مکرون و اشتاین مایر , لابی جان کری جهت حفظ برجام

یک روزنامه آمریکایی از لابی سنگین و مخفیانه جان کری راجع به برجام گزارش داده است. 

دیدار محرمانه کری با ظریف، مکرون و اشتاین مایر , لابی جان کری جهت حفظ برجام

لابی جان کری جهت حفظ برجام؛ دیدار محرمانه کری با ظریف، مکرون و اشتاین مایر

عبارات مهم : ایران

یک روزنامه آمریکایی از لابی سنگین و مخفیانه جان کری راجع به برجام گزارش داده هست.

به گزارش خبرآنلاین، کمتر از یک هفته دیگر، مدیر جمهوری آمریکا آینده برجام را تعیین می کند. روزنامه های غربی خصوصا اروپایی که با تصمیم احتمالی خروج امریکا از برجام، از لحاظ اقتصادی بسیار متضرر می شوند، محور اخبار سیاسی و اقتصادی خود را به روز شنبه 22 اردیبهشت امسال مصادف با 12 می میلادی تخصیص داده شده است داده اند.

روزنامۀ بوستون گلوب روز گذشته در وب سایت روزنامه خود مدعی شد که دکتر محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان با جان کری وزیر خارجه اسبق آمریکا راجع به نجات برجام دیداری محرمانه داشته اند.

دیدار محرمانه کری با ظریف، مکرون و اشتاین مایر , لابی جان کری جهت حفظ برجام

این روزنامه در ادامه نوشته است: «جان کری» وزیر امور خارجه پیشین آمریکا در هفته های گذشته جهت استمرار پایبندی کشورها به برجام و حفظ این توافق لابی سنگین با بعضی مقامات داشته است.

در این گزارش آمده است که کری ماه گذشته در همین رابطه با «فرانک والتر اشتاین مایر» مدیر جمهوری آلمان دیدار و مشورت کرده هست. وی همچنین با «فدریکا موگرینی» مقام ارشد اتحادیه اروپا گفت و گوی تلفنی داشته و در پاریس و نیویورک به دیدار «امانوئل مکرون» مدیر جمهوری فرانسه رفته است.

یک روزنامه آمریکایی از لابی سنگین و مخفیانه جان کری راجع به برجام گزارش داده است. 

بوستون گلوب مدعی است که جان کری همچنین دو هفته پیش با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران هم در نیویورک دیدار و با او درخصوص برجام مشورت کرده است.

بوستون گلوب درخصوص دیگر تلاش های وزیر امورخارجه پیشین آمریکا جهت حفظ برجام می نویسد، وی در این رابطه در هفته های گذشته ده ها تماس تلفنی با نمایندگان کنگره این کشور از جمله «پل رایان» مدیر مجلس نمایندگان داشته است.

این رسانه ادامه می دهد: کری کارها خود را با جمعی از مشاوران ارشدش در دوران وزارت امور خارجه هماهنگ می کند. این گروه که «دیپلماسی کارآمد است» نام گرفته، شورایی مشورتی دارد که اعضایی همچون «وندی شرمن» مذاکره کننده ارشد توافق هسته ای با ایران، «جان فاینر» مدیر پیشین کارکنان وزارت امور خارجه آمریکا و «جنیفر ساکی» سخنگوی پیشین این وزارتخانه را مشمول بر می شود.

دیدار محرمانه کری با ظریف، مکرون و اشتاین مایر , لابی جان کری جهت حفظ برجام

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: این گروه جهت حفظ برجام اعتقاد به لزوم تمرکز فعالیت ها روی اروپایی ها، اسرائیلی ها و کارشناسان غیرحزبی هست. کری یکی از نشانه های موفقیت خود را نامه 25 آوریل (پنج اردیبهشت) 26 مقام ارشد نظامی و امنیتی اسرائیلی خطاب به آمریکا جهت پایبندی آن به برجام می داند.

یک روزنامه آمریکایی از لابی سنگین و مخفیانه جان کری راجع به برجام گزارش داده است. 

بوستون گلوب با اشاره به فعالیت های کری در عرصه داخلی جهت متقاعد کردن مقام های آمریکایی به پایبندی به برجام می نویسد: وی اخیرا صبحانه ای کاری با اعضای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا جهت پاسخگویی به پرسش های آن ها (درخصوص برجام) و تاکید بر این عنوان داشت که چگونه اروپا درصورت خروج ترامپ از این توافق، امکان حفظ آن را خواهد داشت.

این رسانه با اشاره به سکوت خبری فعلی درخصوص فعالیت های اخیر این وزیر امورخارجه پیشین آمریکا ادامه می دهد: او و متحدانش معتقدند که دفاع عمومی اشخاص برجسته حزب دمکرات از برجام، نتیجه معکوس خواهد داشت و ترامپ را هر چه زیاد به خروج از این توافق جنبش خواهد کرد.

دیدار محرمانه کری با ظریف، مکرون و اشتاین مایر , لابی جان کری جهت حفظ برجام

در همین رابطه خبرگزاری ایرنا گزارش داده است : در صورت صحت این خبر، این دومین بار در ماه های اخیر است که کری و ظریف که نقش اساسی در شکل گیری برجام داشتند، گفت وگو کرده اند.

پیش از این «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشور عزیزمان ایران دیدار ظریف و کری که در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ آلمان انجام شده است بود را قبول کرده و گفته بود که چنین دیدارهایی، در چهارچوب دیپلماسی فعال و همه جانبه و به عنوان بخشی از سیاست ها و مشورت جهت تامین حداکثری منافع ملی صورت می گیرد.

رئیس جمهوری آمریکا مطابق قانون مصوب کنگره این کشور تا تاریخ 12 مه (22 اردیبهشت) وقت دارد تا در رابطه با استمرار تعلیق تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران تصمیم گیری کند.

وی این اقدام را منوط به تحقق خواسته های گزافی همچون محدود کردن برنامه دفاع موشکی کشور عزیزمان ایران و دائمی کردن محدودیت های اعمال شده است بر برنامه هسته ای کشورمان دانسته است.

کری سه شنبه گذشته در صفحه توئیتر خود درخصوص هرگونه اقدام نسنجیده احتمالی دولت آمریکا هشدار داد و خروج از توافق را موجب بازگشت واشنگتن به موقعیت یک دهه پیش خود دانسته بود.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | آمریکا | آمریکایی | روز گذشته | وزیر امورخارجه | وزیر امور خارجه | وزیر خارجه کشور | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs