چکمه ایران توافق آمریکا ایرانی اقتصادی

چکمه: ایران توافق آمریکا ایرانی اقتصادی تحریم ها لغو تحریم کنگره آمریکا دستاوردهای برجام

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شده است زندگي‌ام را بفروشم، دنبال احقاق حقوق فرزندم خواهم رفت ، شکایت

محمود صادقی نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: خانواده شاکيان پرونده سعيد طوسي، پرونده شکايتي در کميسيون اصل 90 باز کرده‌اند. 

شده است زندگي‌ام را بفروشم، دنبال احقاق حقوق فرزندم خواهم رفت ، شکایت

شکایت از سعید طوسی در ترکیه/ پدر یکی از قربانیان: شده است زندگي ام را بفروشم، دنبال احقاق حقوق فرزندم خواهم رفت

عبارات مهم : ترکيه

شکایت از سعید طوسی در ترکیه/ پدر یکی از قربانیان: شده است زندگي ام را بفروشم، دنبال احقاق حقوق فرزندم خواهم رفت/فرزندان ما فرزند هاي قرآني و مذهبي هستند/ اين اتفاق روان آنها را رنجانده و هنوز فرزندم که حالا حدود 20 سال دارد، کماکان تحت نظر روان شناس است و بايد دارو مصرف کند

محمود صادقی نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: خانواده شاکيان پرونده سعيد طوسي، پرونده شکايتي در کميسيون اصل 90 باز کرده اند.

آخرين خبر اين بود که سعيد طوسي تبرئه شده است هست. پيش تر ولی خبر محکوميت او به چهار سال زندان در دادگاه بدوي به گوش مي رسيد.

شده است زندگي‌ام را بفروشم، دنبال احقاق حقوق فرزندم خواهم رفت ، شکایت

به گزارش روزنامه شرق؛خانواده شاکيان پرونده سعيد طوسي حالا دست به کار شده است اند و با تأکيد بر ماده 477 آيين دادرسي به کميسيون اصل 90 مجلس رفته اند. بر اساس اين ماده قانوني حتي بعد از قطعي شدن حکم نيز امکان رسيدگي مجدد به آن وجود دارد. کميسيون اصل ۹۰ مجلس جايي است که مردم مي توانند شکايت خود از قواي سه گانه را ثبت کنند.

محمدعلي پورمختار که در مجلس نهم رئيس کميسيون اصل 90 بوده و حالا عضو کميسيون حقوقي و قضائي مجلس هست، به «شرق» مي گويد «خانواده ها مي توانند شکايت از نحوه کار قوا را از طريق کميسيون اصل 90 دنبال کنند. آنها اگر فکر مي کنند در پرونده اشکالي وجود دارد، اين مسئله از طريق کميسيون به رياست قوه قضائيه انتقال یافته خواهد شد و رئيس قوه قضائيه هم دستور بررسي خواهد داد.

محمود صادقی نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: خانواده شاکيان پرونده سعيد طوسي، پرونده شکايتي در کميسيون اصل 90 باز کرده‌اند. 

اما ماده 477 آيين دادرسي به اين شکل خواهد بود که هر کسي مي تواند از رأيي که فکر مي کند مغاير حکم بين شرع بوده، شکايت کرده و درخواست بازنگري داشته باشد. رئيس قوه قضائيه نيز مسئله را به مديرکل دادگستري استان واگذار کرده و اين نهاد نيز تشخيصش راجع به حکم بازنگري شده است را به رئيس قوه قضائيه اعلام مي کند».

خانواده شاکيان پرونده طوسي با داود محمدي، رئيس کميسيون اصل 90 جلسه داشته اند و مفصل جزئيات پرونده و دلايل شکايتشان را مطرح کرده اند. در همين حال نامه ارزش خطاب به رئيس قوه قضائيه به منظور تجديدنظر در حکم «تبرئه» سعيد طوسی نگاشته شده است و به همين زودي ها به دفتر رياست قوه قضائيه و مقننه خواهد رسيد. برخي نمايندگان عضو فراکسيون اميد کماکان خواهان ورود مدعي العموم به پرونده طوسي هستند.

پرونده طوسي بعد از سال ها رسيدگي در شعبه ۱۵ بازپرسي دادسراي کارکنان دولت، آخر در تاريخ ۱۶ مهر ماه سال ۹۱ به صدور قرار مجرميت براي او همراه شد. چهار سال محکوميتي که در دادگاه هاي بعدي به «تبرئه» تبديل شد.

شده است زندگي‌ام را بفروشم، دنبال احقاق حقوق فرزندم خواهم رفت ، شکایت

پرونده طوسي براي برخي تمام نشده است

بهرام پارسايي پيش تر گفته بود که پرونده سعيد طوسي براي او به عنوان نماينده مجلس تمام نشده است.محمود صادقي نيز حالا به «شرق» خبر داده که خانواده شاکيان پرونده سعيد طوسي پرونده شکايتي در کميسيون اصل 90 باز کرده اند. آنها اميدوارند از طريق کميسيون اصل 90 بتوانند زمينه را براي تجديدنظر در حکم تبرئه طوسي به وجود آورند.صادقي همچنين گفته حتي شنيده ام که يکي از خانواده ها بنا دارد پرونده شکايتي عليه طوسي در کشور ترکيه بگشايد.

محمدعلي پورمختار، نماينده عضو کميسيون حقوقي و قضائي مجلس دهم نيز در همين زمينه به «شرق» مي گويد «حالا به هر حال اگر جرم در خارج از کشور اتفاق افتاده باشد، بر اساس قانون آن کشور قابل رسيدگي هست. همچنين پرونده طبق روال قانوني در ايران نيز قابل رسيدگي هست، منظورم رسيدگي هاي بيشتر يا همان تقاضاي تجديد نظر در حکم نهايي هست. در اين مورد – ثبت شکايت در خارج از کشور- دادگاه صلاحيت مضاعف دارد. يعني هم دادگاه داخل ايران و هم دادگاه هاي ترکيه مي توانند پرونده را بررسي کنند. ولي حالا دادگاه ترکيه چطور به مسئله وارد خواهد شد و آن را بررسي خواهد کرد زيرمجموعه قوانين آن کشور خواهد بود».

محمود صادقی نماینده پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: خانواده شاکيان پرونده سعيد طوسي، پرونده شکايتي در کميسيون اصل 90 باز کرده‌اند. 

اعزام کودک قرآني به ترکيه

ماجراي شکايت احتمالي يکي از خانواده ها از سعيد طوسي مربوط به پرونده کودکي است که حدود 12 سال پيش در يک اردوي قرآني با طوسي عازم سفر ترکيه شده است بود. پدر آن کودک بعد از بازگشت کودک از سفر متوجه تغييراتي در واکنش‌ها فرزندش مي شود و يک سال طول مي کشد تا به اصل ماجرا پي ببرد. آن هم خيلي اتفاقي و به واسطه دوست ديگري که گويا فاميل آنها نيز تجربه مشابهي از سر گذرانده بود.

شده است زندگي‌ام را بفروشم، دنبال احقاق حقوق فرزندم خواهم رفت ، شکایت

حالا پدر همان کودک مراحل اداري ثبت شکايت از سعيد طوسي در کشور ترکيه را پيش برده و امضاي وزارت امور خارجه و کنسولگري ترکيه نيز پاي نامه هست. به اين ترتيب به گفته آن پدر به همين زودي ها پرونده شکايت عليه طوسي در کشور ترکيه گشوده خواهد شد.پدر يکي از شاکيان پرونده که تصميم گرفته اين اقدام را تا به اينجاي کار پيش ببرد، مي گويد «فرزندان ما زخم خورده اند. تا جايي که در توان دارم و در اين دنيا هستم، براي مداواي اين درد تلاش خواهم کرد. فرزندان ما فرزند هاي قرآني و مذهبي هستند. اين اتفاق روان آنها را رنجانده و هنوز فرزندم که حالا حدود 20 سال دارد، کماکان تحت نظر روان شناس است و بايد دارو مصرف کند».

ثبت قانوني شکايت از طوسي در کشور ترکيه

او راجع به مراحل ثبت شکايت از طوسي در ترکيه نيز گفته «به وزارت امور خارجه رفتم. هزينه ثبت شکايت و کارهاي اداري اش 20 دلار شد. البته اينکه بخواهيم در ترکيه وکيل بگيريم و مسئله را دنبال کنيم، هزينه هاي بيشتري خواهد داشت؛ ولی اگر شده است زندگي ام را بفروشم، دنبال احقاق حقوق فرزندم خواهم رفت. اين فرزند ها آسيب ديده اند. حق ارزش نبود».

واژه های کلیدی: ترکيه | پرونده | دادگاه | خانواده | خانواده | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs